بخشودگی جرایم بدهی های کارفرمایان تا اسفند 1390

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سعید مرتضوی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در بازدید از روند تکمیل دیتا سنتر سازمان با تأکید بر تسریع روند مکانیزه شدن کامل امور اداری و بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی درباره بخشودگی جرائم بیمه‌ای افزود: تصویب بخشودگی جرائم اقدامی ارزشمند در حمایت از بخش تولید کشور محسوب می‌شود و این امر حمایت از تولید و کاهش قیمت تمام شده را به دنبال دارد و زمینه‌ساز رونق اقتصادی است.
وی با اشاره به ارتباط دائم و سازنده تأمین‌اجتماعی با کارفرمایان و بیمه‌شدگان و ارائه خدمات گسترده به اقشار مولد جامعه از کارفرمایان دعوت کرد که از فرصت فراهم شده به نحو مطلوب استفاده کنند و با مراجعه به واحدهای اجرایی تأمین‌اجتماعی از مزایای درنظر گرفته شده براساس این قانون بهره‌مند شوند.
دکتر مرتضوی استفاده از مزایای مربوط به این قانون را نیازمند پرداخت و یا تعیین تکلیف اصل حق‌بیمه کارفرمایان مدیون تا پایان آذر سال‌جاری عنوان کرد و گفت:‌ درصورتی که کارفرمایان یادشده درخواست کتبی مبنی بر پرداخت بدهی‌های معوقه قطعی بابت حق‌بیمه و بیمه بیکاری لغایت اسفند 1390 کارگاه خود را به سازمان تأمین‌اجتماعی ارائه و مبلغ مربوطه را تا تاریخ 30/9/91 پرداخت کنند از 90 درصد بخشودگی جرائم متعلقه برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: چنانچه کارفرمایان یادشده قادر به پرداخت یک جای بدهی‌های قطعی معوقه لغایت اسفند 90 نباشند، می‌توانند درخواست کتبی خود را حداکثر تا تاریخ 30/9/91 مبنی بر تقسیط بدهی کارگاه به شعبه تأمین‌اجتماعی ارائه و ثبت دفتر کنند که در این صورت به ازای هر ماه مشمول 10 درصد کاهش بخشودگی می‌شوند.
دکتر مرتضوی نحوه محاسبه بخشودگی به ازای هر ماه 10 درصد را به این شرح تشریح کرد:
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 30/10/91 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 80 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 30/11/91 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 70 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 30/12/91 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 60 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
همچنین درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 31/1/92 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 50 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 31/2/92 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 40 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 31/3/92 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 30 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 31/4/92 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 20 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر تا 31/5/92 در اقساط ماهیانه از تاریخ توافق با سازمان از 10 درصد بخشودگی جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

/ 4 نظر / 106 بازدید
رسول

سلام مطالبتون خيلي مفيد بود من همه را ذخيره كردم كه سر فرصت مطالعه كنم اما يه سوال دارم اگه امكانش هست يا برام ايميل كنيد يا تو پستهاتون جواب بديد يا هرجور ميدونيد اگر كارفرمايي كه مكان ثابتي ندارد و به اصطلاح دوره گرد است چطوري ميتواند كارگرري را كه به عنوان راننده يا كارگر ساده با خود مي برد چگون بايد بيمه كند با توجه به اين كه جواز كسب ندادرد چگ.نه اين مشكال را حل كند 2-كافرمايي كه فردي را به عنوان چك پول كن و.. ميگيرد چطور بايد او را بيمه كند تا بازرس بيمه در مورد حضور و يا عدم حضورش در مكان كارفرما ايراد نگير با توجه به اين كه ابه ندرت و به محل كارفرما مراجعه ميكند؟ ممنون از راهنماييهاتون يا حق

رسول

سلام خواهشا اين سوالات ما راهم با حالتهاي متفاوتي كه ممكنه اتفاق بيفته جواب بديد ممنون باز هم

محمد نادری

با سلام،من از خدمت شما یک سئوالی رو داشتم،میخاستم بدونم که چند ماه با ید حق بیمه برایمان رد شده باشد تا مشمول قانون بیمه بیکاری باشیم،قبلا طبق ماده17 قانون بیمه بیکاری میگفتند که 6 ماه سابقه بیمه کافی است برای گرفتن بیمه بیکاری ولی وقتی من بعد از اینکه از محل کارم تعدیل شدم،به اداره کار مراجعه کردم به من گفتند که باید 12 ماه از اخرین جائی که کار کردی برای شما سابقه بیمه رد شده باشد تا شما مشمول قانون بیمه بیکاری شوید.لطفا اگر امکان دارد جواب سئوال بنده را به این ایمیل ارسال فرمائید.با تشکر از شما

سعیدی

سلام خسته نباشید من در یک شرکت سهامی خاص کار می کنم...شرکت اوضاع خوبی ندارد و تا الان حقوق چهار ماه + سه ماه بیمه پرداخت نشده است...اگر در این شرایط استعفا دهم بعد از آن می توانم حق و حقوق به تعویق افتاده را طلب کنم؟